Besedy a pozvánky

MULTIMEDIÁLNÍ KOMPONOVANÉ POŘADY (ANOTACE KE VŠEM KOMPONOVANÝM POŘADŮM NALEZNETE NÍŽE)

Jiří Kráčalik ze svých cest expedice nafotil tisíce fotografií(archiv – 17000 fotografií) natáčel stovky hodin filmů a připravil řadu besed – komponovaných pořadů. Od roku 1980 pořádá v ČR a SR tyto besedy -  kde představuje široké veřejnosti své cesty, krajiny, život lidi …

CHARAKTER BESED

Jedná se o multimediální komponované pořady  - ucelený celek střihu (film, foto, hudba) doplněné slovem autora.  Po skončení pořadu je beseda na dotazy diváků. Program trvá cca 1,5-2h.

MÍSTA BESED

Kulturní domy, kluby, kina, divadla malých forem, knihovny, školy, restaurace-hotely…a další. ..celá ČR a SR

 

MULTIMEDIÁLNÍ KOMPONOVANÉ POŘADY

V ROCE 2018

 

čtvrtek 18. 1. v 19 hodin Ostrava - Dům kultury města Ostravy - kino Art 2700 km Thajskem

čtvrtek 25. 1. v 18 hodin Frýdlant nad Ostravicí - Kulturní centrum - kino Apuseni - pastorále rumunského krasu (nový pořad 2017)

úterý 30. 1. v 19 hodin Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - Apuseni - pastorále rumunského krasu (nový pořad 2017)

čtvrtek 8. 2. v 18 hodin Frýdlant nad Ostravicí - Kulturní centrum - kino Daleká cesta na sever

čtvrtek 15. 2. v 19 hodin Ostrava - Dům kultury města Ostravy - kino Art Kouzlo Svanetie

pátek 16. 2. v 19:30 Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - Magický Tien Shan (Kyrgyzstán)

pátek/sobota 16.-17. 2. Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - jubilejní 25. Sraz cestovatelů a Horobál (podrobnější informace zde)

pondělí 26. 3. v 18 hodin Frýdlant nad Ostravicí - Kulturní centrum - kino Magický Tien Shan (Kyrgyzstán)

úterý 27. 3. v 19 hodin Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - Island

čtvrtek 29. 3. v 19 hodin Ostrava - Dům kultury města Ostravy - kino Art - Island

úterý 10. 4. v 19 hodin Ostrava - Dům kultury města Ostravy - divadelní sál - Magický Tien Shan (Kyrgyzstán)

čtvrtek 12. 4. v 18 hodin Frýdlant nad Ostravicí - Kulturní centrum - kino - V Pohorách po horách (2. díl)

čtvrtek 19. 4. v 18:30 hodin Praha-Radotín - Kulturní centrum u Koruny - 2700 km Thajskem

úterý 24. 4. v 19 hodin Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - Římské obrázky

čtvrtek 10. 5. v 18 hodin Frýdlant nad Ostravicí - Kulturní centrum - kino - Rímské obrázky

úterý 15. 5. v 19 hodin Frenštát pod Radhoštěm - Městské kulturní středisko - Tajemná Bretaň

čtvrtek 17. 5. v 19 hodin Ostrava Dům kultury města Ostravy - kino Art - V Pohorách po horách (2. díl)

PŘEHLED BESED – MULTIMEDIÁLNÍCH KOMPONOVANÁCH POŘADŮ (film, foto, hudba, slovo)

HIMALAYA EXPEDITION TREKING LANGTANG – ARMAGEDON

Čeká vás třetí nejkrásnější trek v Himalájích. Učaruje vám nejen sedmitisícovka Langtang, ale i atraktivní hlavní město Nepálu, Káthmandú s řadou unikátních památek. Nebudou scházet výlety do okolních míst jako např. Patan, Bhaktapur, Dakshinkali a další.

Videoukázka zde.

ŠPICBERKY - ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU

Treking v arktické oblasti. Brody přes potoky s třístupňovou vodou. Putování po ledovcích i arktické tundře. Poznání místní fauny a flóry. Seznámení s místní historií a současností v nejsevernější trvale obydlené části světa.

V POHORÁCH PO HORÁCH (2. díl) - KRÁTKÉ FILMOVÉ DOKUMENTY

Druhá řada filmových dokumentů vás zavede na známé i méně známé vrcholy České a Slovenské republiky (Osnica – Malá Fatra, Velký Kosíř – Haná, Baníkov – Roháče, Jizera – Jizerské hory, Hruboskalsko – Český ráj, Brada – Sulovské skály, Violík – Krkonoše, Klášťov – Vizovické vrchy. Připraveno ve spolupráci s TV Noe.

V POHORÁCH PO HORÁCH (1. díl) - KRÁTKÉ FILMOVÉ DOKUMENTY

Poutavé filmové dokumenty s pozváním na zajímavá místa v České republice a na Slovensku, spojené s výstupy na vybrané vrcholy (Krúpova hola v Nízkých Tatrách, Bystrá v Západních Tatrách, Hrčava v Beskydech, Sokolie – Malá Fatra, ad.). Zcela nový formát pořadu, ve spolupráci s TV Noe.

Archiv pořadu na TV NOE ke zhlédnutí zde.

KOUZLO SVANETIE

Úchvatná scenérie jižního Kavkazu se známými horami jako Ušba (4710 m), Šchara (5193 m) vás bude provázet v tomto pořadu. Navštívíme středověké vesnice kouzelné Svanetie.

SRÍ LANKA - OSTROV KRÁSY

Pojďme společně navštívit pozoruhodný ostrov v Indickém oceánu, který je pro mnohé ostrovem nejkrásnějším. Navštívíme úžasnou tropickou přírodu a divoká zvířata v místním safari. Prohlédneme si řadu budhistických památek. Setkáme se s místními domorodci třeba i na čajových plantážích. Navštívíme kouzelné smaragdové pobřeží tohoto ostrova.

ACONCAGUA – BOJ O PŘEŽITÍ

Výstup na nejvyšší horu amerického kontinentu, takřka sedmitisícovou Aconcaguu, patří bezesporu k životním zážitkům. Naše expedice však při výstupu uvízla na pět dní ve výškách okolo 6000 m.n.m. v pověstném Viantu Blancu – ve vichřici, mrazu, sněžení.  Únik byl nemožný - začal boj o přežití.

Videoukázka zde.

VYSOKÉ TAURY

Patří k nejvyšším pohořím Rakouska. Navštívíme největší Krimmelské vodopády. Vystoupíme na "třítisícovky". Budeme trekovat pod nejvyšší horou Grossglockner a prohlédneme si také nejkrásnější muzeum Vysokých Taur.

EXPEDICE 3700 KM NAMIBIÍ

Navštívíme pozoruhodnou zemi afrického kontinentu. Poušť Namib, skalnaté hory Spitzkoppe, kmen Himbů a safari Etosha.

FANSKÉ HORY (TÁDŽIKISTÁN)

Pořad vás zavede do nejkrásnějších oblastí pětitisícového pohoří v Tádžikistánu. Setkání s místními lidmi žijícími v téměř středověkých vesnicích, flóra, fauna a úchvatná nedotčená příroda.

2700 KM THAJSKEM

V tomto pořadu navštívíte nejen pralesy s pijavicemi, ostrovy a budhistické chrámy nejen v Bangkoku, ale dozvíte se také něco o pozoruhodném životě domorodců.

EXPEDICE KAMČATKA

Do pekla i ráje. Vulkány, ledovce, tajga, tundra, flora. Návštěva Petropavlovsk-Kamčatskij – Esso. Život domorodců na Kamčatce.

DALEKÁ CESTA NA SEVER

Norsko. Cestování středním a jižním Norskem, pohoří Rondane, Jotunheimen, Hardangervirda, nejvyšší vrchol Norska – Galdhopiggen, Trollstigen, vodopády, peřeje, flora, hl. město Oslo,…

KRÁSY IRSKA

Putování po zeleném ostrově vás jistě uchvátí. Příroda, flóra, památky nejen Irska, ale i jižní Anglie a Walesu, vás budou provázet tímto pořadem.

KOUZLO BANÁTU

Navštívíme kouzelné a rázovité české vesnice jižního Rumunska v oblasti Banátu. Setkáme se s českými krajany, obhospodaříme políčka vesnic Svatá Helena, Gernik, Rovensko…

APUSENI – PASTORÁLE RUMUNSKÉHO KRASU

Nejkrásnější a nejromantičtější pohoří Rumunska jsou bezesporu Apuseny – propasti, jeskyně, salaše, domorodci, flora…Cetatea Ponorului, Bortig, Radesi, ledová jeskyně Focul viu, Scarisoara,…

EXPEDICE URAL

Treking v divoké přírodě středního a severního Uralu.  Putování tajgou i tundrou, flóra, fauna a domorodci v odlehlých oblastech Ruska.

JULSKÉ ALPY... KDE BŮH ZANECHAL SVÉ SRDCE

Slovinsko se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších vápencových Alp; výhodou je přitom blízká dostupnost z ČR. Vystoupáte na překrásný vrchol Špik, ocitnete se na nejkrásnějším místě Sleme a vykoupete se v Bohinjském jezeře. Nebude chybět krátká návštěva největšího muzea 1. světové války.

DOLOMITY

Jedny z nejkrásnějších hor alpského systému. Dostaneme se k atraktivnímu masivu Tre Cime di Lavaredo, vystoupíme na třítisícovku Piz Boe v masívu Gruppo del Sella, nebo navštívíme známou oblast San Martino di Castrozza atd.

NEJZNÁMĚJŠÍ VRCHOLY ALP

V tomto pořadu vystoupíme na několik nejatraktivnějších a nejvyšších vrcholů Alp jako např. Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Wildspitze, Grossvenediger, Gran Paradiso, Breithorn, Sella, Tofana, Monte Cristallo a další.

Videoukázka zde.

ISLAND

Do ohně a ledu nejkrásnějšího ostrova. Putování Islandem – sopky, ledovce, výstup na nejvyšší horu Islandu Hvannadalshnukur, vodopády, flora,…

EXPEDICE KAVKAZ

Kavkaz patří k nekrásnějším pohořím přední Asie. Navštívíme oblasti centrálního Kavkazu Prielbruse a Dombaje. Vystoupíme na řadu tří a čtyřtisícovek včetně nejvyšší hory Elbrus 5 644 m. Flora, fauna,…

VELEBIT ANEB PO STOPÁCH VINNETOUA

Pořad vás zavede do nejkrásnější oblasti chorvatského vápencového pohoří Velebit. Navštívíte ta nejatraktivnější místa, kde se natáčely různé scény z jednotlivých dílů populárního filmu Vinnetou.

BENÁTSKÉ OBRÁZKY

Podíváme se na ty nejcennější památky Benátek, chrámy, muzea, Dóžecí palác, Ponte Rialto, San Marco. Přičichneme k historii, malířství, sochařství, projedeme se i na gondole po kanálech Benátek

ŘÍMSKÉ OBRÁZKY

Seznámíme se s nejcennějšími památkami Říma a Vatikánu – nejznámější náměstí a fontány…např. Španělské schody, Fontána Di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Vatikán, chrám sv. Petra, Vatikánská muzea, Sixtinská kaple…Navíc se podíváme do NEAPOLE, na VESUV a do POMPEJÍ

LONDÝNSKÉ OBRÁZKY

Procházka Londýnem s nezapomenutelnou atmosférou hlavního města Velké Británie. Navštívíme nejznámější památky Tower Bridge, Buckinghamský palác, Big Ben, Národní galerie atd.

PAŘÍŽSKÉ OBRÁZKY

Procházka nejznámějšími kulturními a historickými místy kouzelné Paříže.

TAJEMNÁ BRETAŇ

V tomto komponovaném pořadu objevíte nejzápadnější mys Francie. Objevíte Bretaň. Tichou, tajemnou, plnou legend, kouzelnou. Budete uneseni smaragdovým pobřežím, rozlehlými útesy, vřesovišti i duchem megalitických staveb. Navštívíte středověká romantická městečka s hrázděnými domy i majestátné katedrály. Cestopisný multimediální komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka.

MAGICKÝ TIEN SHAN (KYRGYZSTÁN)

Kyrgyzstán je víc než pozoruhodnou hornatou zemí. Budeme trekovat v úžasné velehorské nedotčené přírodě asijského pohoří Tien Shan. Setkání s domorodci. Jezera, skalní oblasti, ledovce, pastviny, ledovcové řeky. Cestopisný komponovaný pořad (film, foto, hudba, slovo) z putování po velehorách. Setkání s domorodci, flóra a fauna, magická krajina. Cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka (film, foto, hudba, slovo).

MONTAŠ, ANEB DO JULSKÝCH ALP Z ITÁLIE

Úchvatná oblast Julských Alp, která je mnohdy opomíjena. Julské Alpy se totiž nenachází jen ve Slovinsku, ale i v Itálii. Projdeme se mezi dramaticky rozeklanými vápencovými štíty, ale nebudou chybět ani fotogenická  alpská pastorále podhůří Alp. Cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka (film, foto, hudba, beseda).

 ISLAND – ZEMĚ GEJZÍRŮ, SOPEK, VODOPÁDŮ A LEDOVCŮ

Island má mnoho tváří. Drsnou a surovou krajinu obklopuje studený oceán, vnímáte příchuť polárních oblastí. Pojďte s námi procestovat tuto pozoruhodnou zemi - zemi ohně, ledu a unikátní přírody. Cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka (film, foto, hudba, beseda).

 Mt. KEŇA (5199 M)

Výstup na druhou nejvyšší horu afrického kontinentu a nejkrásnější horu Afriky. Navštívíme safari Nakuru a Masai Mara. Setkáte se s místními kmeny Masajů a budete i šnorchlovat v Indickém oceánu.

 

OBJEDNÁVKA BESED – MULTIMEDIÁLNÍCH KOMPONOVANÝCH POŘADŮ

Výhradně osobně kdykoliv na tel. 00420 603 871 937 nebo na e-mail: j.kracalik@outdoorfilms.cz
CENA: dohodouOdkazyKontakty
Emailová adresa: j.kracalik@outdoorfilms.cz Mobil: +420 603 871 937 Webové stránky: www.jirikracalik.cz